Download PDF

The Company

My Books

About Me

Mehmet Akif Kum “Mükemmelliğe Adanan Kalpler” isimli kitabın yazarıdır. Gelişim ve inovasyon üzerine yazdığı makaleleri düzenli olarak çeşitli dergi ve internet sayfalarında ve kendi köşesinde yer almaktadır. Türkiye’nin ilk istihdam ödüllü kariyer yarışması olan “Mükemmel Gelişimci Kim?” projesinin mimarı ve uygulayıcısıdır. Projede öğrencilere okulu bitirmeden iş imkanı sağlamakta ve finale kalmaya hak kazanan öğrencilere birkaç hafta süren Türkiye’nin birçok ünlü eğitmenleri tarafından eğitilme fırsatı sunulmaktadır. Bu projenin Üniversite-Sanayi İş Birliğinin en güzel örneği olduğunu gösteren ödülünü Erciyes Üniversitesi Rektöründen almıştır. Projesinde üniversiteler ve kurumsal firmalarla çalışan Mehmet Akif Kum’un iki yıl üst üste proje ortağı İstikbal A.Ş. olmuştur.

Mehmet Akif Kum, üniversite yıllarında hem çalışma hayatında hem de öğrenci kulüplerinde birçok faaliyetde bulunmuştur. Mehmet Akif Kum Youth Office, AB Gençlik Programları konusunda çeşitli eğitimlere katılmış ve projeler sunmuştur. Kulüp başkanlığını dört sene sürdürdüğü Matematik Kulübü ile seminer-eğitim, gezi-kültür, spor-medya alanlarında mutlak faaliyetlerde bulunmuştur. İş kültürünün üniversite yıllarında kazanılacağına inanan Mehmet Akif Kum, aralarında Türk Hava Yolları ve McDonald’s nında bulunduğu birçok firmada part-time görev almıştır. Üniversitenin yayın organı olan Kampüs Tv de şehrin ve öğrencilerin problemlerini konu alan bir tartışma programı serisine taraf olarak konuk olmuştur.

Kayseri Melikgazi Belediyesi tarafından düzenlenen proje yarışmasında dereceye giren Mehmet Akif Kum, Belediye ve Kurumları hizmet çalışmalarına yönelik profesyonel proje çalışmaları hazırlamakta ve yürütmektedir. Kayseri Talas Belediyesi tarafından sunulan “Mükemmel Üniversiteliler” AB projesinin hazırlayıcısıdır. İyi derecede İngilizce kullanan Mehmet Akif Kum, Junior Chamber International (Uluslar arası Genç Müteşebbisler Derneği ) Kayseri il temsilcisidir. Aylık yönetim, pazarlama ve girişimcilik toplantısı olan Likemind-Kayseri toplantısının düzenleyicisidir.  Uzmanlık alanı Gelişim ve yönetim stratejileridir. İş ve Kariyer’de Mükemmellik, İnovatif Yaşam konularında çeşitli eğitimleri olan Mehmet Akif Kum, gelişim ve yönetim konularında hazırlık çalışmalarını sürdürdüğü kitap çalışmaları vardır.