PDF İndir

Emel Ekİn

İŞ ANALİSTİ & İŞ ZEKASI UZMANI

Hedefler

Uluslararası düzeyde ve yetkinlikte bir iş analisti olmayı hedefliyorum. Bulunduğum kuruma, çalıştığım iş birimlerine değer katan ürünler geliştirmeyi ve bu ürünlerin uçtan uca tesliminden sorumlu olmayı istiyorum.

Work experience

Oct 2014Present

İş Analisti & İş Zekası Uzmanı

Borusan Otomotiv Dağıtım Aş.
 • Borusan Oto bayileri tarafından kullanılan ERP programının Parça Tedarik & Depo Yönetimi & Parça Satış modüllerinin sorumlusu olarak ürün sahibi görevini yürütmek.Bu görev doğrultusunda kullanıcılardan gelen talepleri karşılamak ve ürüne değer katacak fonsiyonların geliştirilmesini sağlamak.
 • Yürütülen yazılım projelerinde birincil analist olarak görev almak, ihtiyaç analizini yapmak, proje planı oluşturmak ve teknik ekibin koordinasyonunu sağlamak.
 • Dış kaynak ile sürdürülen yazılım projelerinde dış kaynak iletişimini ve ekip içi koordinasyonu sağlamak.
 • Ekip için yazılım geliştirme sürecinin olgunlaşmasında üst yönetime hazırlanan raporlar ile katkı sağlamak.
 • İş zekası projesi çerçevesinde temel düzeyde ETL Developer desteği ile ileri düzeyde raporlama uzmanı desteği vermek. DWH alt yapısının oluşturulmasında data analisti olarak görev almak.
Jan 2014Sep 2014

İş Zekası Uzmanı & Data Analisti

Turkcell Teknoloji
 • İş biriminden iletilen rapor taleplerini analiz etmek, ihtiyaca uygun raporların hazırlanabilmesi için uygun alt yapının oluşturulmasını sağlamak.
 • Talep edilen raporların sağlanabilmesi için uygun alt yapının bulunmaması halinde data analisti görevini üstlenerek DWH ekiplerini uygun alt yapının oluşturulması doğrultusunda yönlendirmek.
Oct 2013Jan 2014

Network Uzman Yardımcısı Adayı

Turkcell Superonline
 • Turkcell Paf Takımı staj programı sonrasında yapılan proje yarışması sonucunda ilk 30 aday arasında yer alarak uzman yetiştirme programına katılımcısı olmak.Temel düzeyde CCNA eğitimleri almak.
Jul 2013Sep 2013

BI & DWH Stajyeri

Turkcell Teknoloji
 • Paf takımı staj programı çerçevesinde BI &DWH Solutions ekibinde staj yapmak.
Oct 2011Oct 2012

Asistan Öğrenci

İstanbul Teknik Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı
 • Network ve sistem projelerinde görev almak
 • İTÜ Network alt yapısında yaşanan sorunlarda kullanıcı desteği vermek.
 • Kullanıcı dokümanları hazırlamak
Jun 2012Aug 2012

İş Analizi Staj Programı

İstanbul Teknik Üniversitesi
 • Üniversite bünyesinde gerçekleştirilen İş Analizi staj programına katılım sağlamak.Alınan eğitimler ile iş analizi metodolojilerini öğrenmek.

Education

Sep 2009Jun 2014

Lisans

İstanbul Teknik Üniversitesi

Matematik Mühendisliği

Sep 2004Jun 2008

Lise

24 Kasım Anadolu Lisesi

Fen Bilimleri

Projeler

Oct 2015Dec 2015

Personel Prim Hesaplama Sistemi

Borusan Otomotiv

Borusan Oto bayi personelinin aylık primlerinin hesaplanmasını sağlayan sistem oluşturulması projesinde birincil analist olarak görev aldım. Primlerin otomatik olarak hesaplanmasını sağlayan alt yapı, dashboard ekranları ve onay sisteminin tasarımında görev aldım.

Mar 2015Oct 2015

CoPilot Bayi Portali

Borusan Otomotiv

Bayi çalışanlarının tüm uygulamalara tek bir portal üzerinden ulaşmasını amaçlayan projede bayi personelinin performans takibini yapabileceği ve üst yönetimin bayi performansını takip edebileceği executive dashboardların tasarımı, KPI'ların oluşturulmasında görev aldım. 

Jun 2015Aug 2015

Dealer Composite Dashboard Project

Borusan Otomotiv

Dünyadaki tüm Jaguar - Land Rover distribütörlerinin sağlaması gereken, bayinin finansal ve süreçsel verilerinin KPI 'lar halinde görüntülenmesini sağlayan dashboard projesinde analist ve iş zekası uzmanı olarak görev aldım. KPI'ların analiz edilmesi, iş birimleri ile kuralların oluşturulması ve bayi düzeyinde yayılımının yapılması sağlandı.Projemiz tüm dünyadaki distribütörler arasında benchmark olarak örnek gösterildi.

Nov 2014Mar 2015

BI Portal

Borusan Otomotiv

DWH tasarımı, raporlama sisteminin oluşturulması ve executive dashboard tasarımlarını içeren BI projesinde analiz ve test sorumlusu olarak görev aldım.Temel düzeyde ETL paketlerinin yazılmasına destek oldum. BI Projesinin diğer sistemlerle entegrasyonunda entegrasyon analisti görevini üstlendim.