Printing tool Download PDF

Zamestnanie

Nov 2009Present

Digital communication expert

NÁRODNÁ BANKA SLOVENSKA

Zodpovedný za webové projekty NBS. Komunikácia s externým dodávateľom, návrh architektúry webových aplikácii a funkcionalít na webe, spolupráca na webových projektoch Eurosystému, člen skupiny Digital communication Experts vrámci Eurosystému.

2011Present

SHOOOS

Spolumajiteľ internetového obchodu www.shooos.sk. CPC, adwords, facebook, SEO, affiliate, remarketingové kampane, RTB siete, etc. Za 5 rokov existencie úspešný webový obchod a projekt. Za rok 2015 rast tržieb vďaka online reklame o 100%.

20052009

Infografik, editor, redaktor digitálnej verzie SME

PETITPRESS

Zodpovedný za infografiky na webe denníka SME v období, keď odvetvie infografiky ako takej na Slovensku i vo svete bolo ešte v plienkach. Tvorba informačnej grafiky, obsahová náplň, prepojenie redaktorskej práce s grafickým dizajnom. (Adobe CS, Flash, etc...)

20042005

Redaktor SME

PETITPRESS

Redaktor ekonomického spravodajstva denníka SME. Príprava, editácia textov pre denník SME a web sme.sk. Zodpovedný za projekt Mozaika 20. storočia.

Vzdelanie

19992004

Mgr.

Univerzita Komenského Bratislava, Filozofická fakulta, odbor archeológia

Archeológia je krásna veda, ktorou sa však majú zaoberať klienti a majitelia J&T banky.

19992004

Ekonomická univerzita Bratislava, Fakulta manažmentu

Po piatich alebo šiestich rokoch štúdia som zistil, že je lepšie túto univerzitu opustiť.

19951999

Gymnázium Jura Hronca, Bratislava

Zručnosti

Webová reklama

Denná práca s adwords, analytics, alexa.com, webmaster tools, merchants center, RTB kampaňami, affiliate sieťami, PPC.

Grafické - Adobe CS 6

Na expertnej úrovni práca s grafickým balíkom Adobe CS 6 (Photoshop, Illustrator, Indesign, Flash, Dreamviewer)

HTML, CSS, Actionscript

Dennodenná práca v HTML, CSS, PHP, XHTML prípadne iných jazykoch určených na kódovanie webov. 

Administrácia, webová architektúra

Rutina pri práci a navrhovaní modulov v rôznych systémoch: WORDPRESS, ARNIA CMS, MAGENTO, etc.

Záujmy

Nové médiá; informačná grafika - viedol som viacero prednášok na Fakulte masmediálnej komunikácie Paneurópskej univerzity na tému dátovej a grafickej žurnalistiky. Tréning v ČTK, Lidové noviny - infografika. Konferencia Illustravis v Bergene: New Trends in multimedia storytelling in the World.

Marketing digitálna reklama - online biznis je jedným z najrýchlejšie rastúcich odvetví. Fascinuje ma cesta od prvotného záujmu, až po realizáciu konverzie. Vrámci digitálu sú všetky kroky zaznamenateľné, čo umožňuje podstatne zreálniť, zefektívniť a cieliť rozpočet akéhokoľvek projektu.  

Športy; špeciálne bike, lezenie, beh, lyže - Spoluorganizujem činnosť lyžiarskeho klubu Ski Lokomotíva Bratislava ako člen vedenia a jeden z hlavných trénerov. Práca s deťmi vo veku 4 až 15 rokov. Organizácia freeride kempov na Kamennej chate, pretekov v lyžovaní pre malé deti (Salamandra Skicross, preteky Oblastnej ligy), race kempy pre slalom/obrovský slalom na Chopku. Vedenie lezeckých, korčuliarskych, bike tréningov. 

Viac: facebook.com/igiplavka