Zamestnanie

Work experience

Digital communication expert

Nov 2009 - Present
NÁRODNÁ BANKA SLOVENSKA

Zodpovedný za webové projekty NBS. Komunikácia s externým dodávateľom, návrh architektúry webových aplikácii a funkcionalít na webe, spolupráca na webových projektoch Eurosystému, člen skupiny Digital communication Experts vrámci Eurosystému.

2011 - Present
SHOOOS

Spolumajiteľ internetového obchodu www.shooos.sk. CPC, adwords, facebook, SEO, affiliate, remarketingové kampane, RTB siete, etc. Za 5 rokov existencie úspešný webový obchod a projekt. Za rok 2015 rast tržieb vďaka online reklame o 100%.

Infografik, editor, redaktor digitálnej verzie SME

2005 - 2009
PETITPRESS

Zodpovedný za infografiky na webe denníka SME v období, keď odvetvie infografiky ako takej na Slovensku i vo svete bolo ešte v plienkach. Tvorba informačnej grafiky, obsahová náplň, prepojenie redaktorskej práce s grafickým dizajnom. (Adobe CS, Flash, etc...)

Redaktor SME

2004 - 2005
PETITPRESS

Redaktor ekonomického spravodajstva denníka SME. Príprava, editácia textov pre denník SME a web sme.sk. Zodpovedný za projekt Mozaika 20. storočia.

Vzdelanie

Education

Mgr.

1999 - 2004
Univerzita Komenského Bratislava, Filozofická fakulta, odbor archeológia

Archeológia je krásna veda, ktorou sa však majú zaoberať klienti a majitelia J&T banky.

1999 - 2004
Ekonomická univerzita Bratislava, Fakulta manažmentu

Po piatich alebo šiestich rokoch štúdia som zistil, že je lepšie túto univerzitu opustiť.

1995 - 1999
Gymnázium Jura Hronca, Bratislava

Zručnosti

Skills

Webová reklama

Denná práca s adwords, analytics, alexa.com, webmaster tools, merchants center, RTB kampaňami, affiliate sieťami, PPC.

Grafické - Adobe CS 6

Na expertnej úrovni práca s grafickým balíkom Adobe CS 6 (Photoshop, Illustrator, Indesign, Flash, Dreamviewer)

HTML, CSS, Actionscript

Dennodenná práca v HTML, CSS, PHP, XHTML prípadne iných jazykoch určených na kódovanie webov. 

Administrácia, webová architektúra

Rutina pri práci a navrhovaní modulov v rôznych systémoch: WORDPRESS, ARNIA CMS, MAGENTO, etc.

Záujmy

Nové médiá; informačná grafika - viedol som viacero prednášok na Fakulte masmediálnej komunikácie Paneurópskej univerzity na tému dátovej a grafickej žurnalistiky. Tréning v ČTK, Lidové noviny - infografika. Konferencia Illustravis v Bergene: New Trends in multimedia storytelling in the World.

Marketing digitálna reklama - online biznis je jedným z najrýchlejšie rastúcich odvetví. Fascinuje ma cesta od prvotného záujmu, až po realizáciu konverzie. Vrámci digitálu sú všetky kroky zaznamenateľné, čo umožňuje podstatne zreálniť, zefektívniť a cieliť rozpočet akéhokoľvek projektu.  

Športy; špeciálne bike, lezenie, beh, lyže - Spoluorganizujem činnosť lyžiarskeho klubu Ski Lokomotíva Bratislava ako člen vedenia a jeden z hlavných trénerov. Práca s deťmi vo veku 4 až 15 rokov. Organizácia freeride kempov na Kamennej chate, pretekov v lyžovaní pre malé deti (Salamandra Skicross, preteky Oblastnej ligy), race kempy pre slalom/obrovský slalom na Chopku. Vedenie lezeckých, korčuliarskych, bike tréningov. 

Viac: facebook.com/igiplavka