Printing tool PDF İndir

Work experience

20142015

Pazarlama-Satış ve Kurumsal İletişim Danışmanı

İstanbul İşitme Cihazları A.Ş.

Pazarlama karmasının oluşturulması, satış tekniklerinin geliştirilmesi, bayi eğitimi ve kurumsal iletişim işleyişinin freelance danışmanlık yoluyla yönetimi.

20132014

Editör-Yazar

Yenileşim Akımı Yayınları

Kaleme aldığım 'AF' isimli çağdaş romanı, reklam yazarı Engin Ülken'e ait 'Aşkın Rengi Eflatun' isimli romanı, genç yazarlardan Ersan Üldes'in 'Zafiyet Kuramı' isimli öykü kitabını yayına hazırlamak. Tüm kitapların hakla ilişkiler süreçlerini yönetmek.

20112013

Kurumsal İletişim Müdürü

Asya Emeklilik ve Hayat A.Ş.

Kurumsal kimliğin oluşturulması, yeni bir marka oluşturulması ve konumlanaması yönünde; reklam, halkla ilişkiler ve dijital ajansların yönetimi.

20022011

Marka İlişkileri Grup Müdürü

Quattro İletişim ve Danışmanlık A.Ş.

360 derece iletişim yönetimi, kurumsal iletişim yönetimi, pazarlama iletişimi yönetimi, algı yönetimi, itibar yönetimi başlıkları altındaki hizmetlerin; reklam ve halkla ilişkiler disiplini içerisinde uygulanması.

20002002

Marka Yöneticisi

Capitol Halkla İlişkiler ve İletişim Danışmanlığı (Ogilvy PR)

Hizmet verilen markaların pazarlama hedefine paralel olarak yıllık iletişim stratejisinin oluşturulması. Kurumsal imajın yönetilmesi yönünde yeni fikir ve kampanyaların üretilmesi. Basın ilişkileri, liderlik iletişimi, kriz iletişimi, event, kurumsal sosyal sorumluluk projeleri ve lobi faaliyetlerinin yönetimi.

19981999

Marka Yönetmeni

3S İletişim Danışmanlığı

Şirket içerisinde temsil edilen markaların, yıllık iletişim stratejisinin oluşturulması, bu strateji çerçevesinde yenilikçi fikirler içeren kampanyaların oluşturulması.Marka, medya ilişkileri arasındaki koordinasyonun sağlanması.

19971998

Jr. Reklam Yazarı

Saatchi&Saatchi Güzel Sanatlar

Yaratıcı kampanya fikirlerinin oluşturulması, reklam senaryolarının, reklam kampanya ve ilan metinlerinin, spot başlıkların ve anons metinlerinin yazımı.

Education

19992000

İngiltere-Bournemouth

Anglo World, Westbourne Academy

Dil Eğitim Programı

19931997

Reklam ve Halkla İlişkiler Bölümü

Marmara Ünüversitesi İletişim Fakültesi

Pazarlama ve İletişim Bilimleri Lisansı